Bezpieczne powiększanie ust

Piękne usta są ozdobą kobiecej twarzy. Tymczasem wiele pań ma zastrzeżenia co do ich kształtu i wyglądu. Zbyt wąskie, asymetryczne, przesuszone, zbyt blade – to tylko niektóre cechy ust, które kobiety chcą skorygować. Dziś w gabinetach medycyny estetycznej można wykonać powiększanie ust i skorygować niektóre ich mankamenty za pomocą kwasu hialuronowego. Takie zabiegi są bezpieczne, ale warto dowiedzieć się, na czym polegają i dlaczego takie procedury kosmetyczne powinny być wykonywane przez profesjonalistów.

Powiększanie ust jest już dziś niemal zabiegiem standardowym, choć wcale nie jest on tak prosty, jakby się wydawało. Każde usta są przecież inne i wymagają indywidualnego podejścia. Osoba przeprowadzająca zabieg nie może być tylko „operatorem strzykawki”, bo wówczas wszystkie usta będzie wypełniać w ten sam sposób. Efektem takich zabiegów są setki niemal identycznych ust, a kobiety wyglądają niezwykle podobnie do siebie, co jest powodem wielu kpin. Profesjonaliści w dziedzinie medycyny estetycznej podchodzą do każdych ust indywidualnie; oprócz przygotowania medycznego mają coś, co nazywane jest wyczuciem estetycznym. To wszystko pozwala na przeprowadzenie zabiegu nie tylko w bezpieczny sposób, ale także podkreślenie tego, co w danych ustach jest piękne i skorygowanie tego, co wymaga poprawy. Efektem są piękne usta, nadal o indywidualnym kształcie, które będą podnosić nie tylko samoocenę właścicielki, ale także upiększać jej buzię.

Kwas hialuronowy, czyli najbezpieczniejszy preparat

Powiększanie ust to zabieg, który można przeprowadzić z udziałem różnych preparatów. Najbardziej bezpieczną substancją jest kwas hialuronowy, a to z tego względu, że jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a więc jej dodatkowa ilość jest bardzo dobrze tolerowana. Kwas hialuronowy jest bardzo ważny dla skóry, ponieważ jest jednym z głównych czynników odpowiadających za utrzymywanie optymalnego stopnia jej nawilżenia, jędrności i elastyczności. Dodatkowa ilość kwasu hialuronowego jest więc zwykle przyswajania bez przeszkód przez organizm, a ryzyko reakcji alergicznych jest bardzo niewielkie.

Kwas hialuronowy zastosowany w zabiegu wypełniania ust daje możliwość powiększenia ich, skorygowania asymetrii, podniesienia opadających z wiekiem kącików ust. Pozwala on także na doskonałe nawilżenie , odbudowanie naturalnej czerwieni ust oraz na wzmocnienie ich konturu. Wstrzyknięty preparat zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm maksymalnie w ciągu roku, a więc wówczas – dla podtrzymania efektu – zabieg należy powtórzyć.

Jak wygląda zabieg i kto może z niego skorzystać?

Tak jak przy wielu innych zabiegach, tak i tu istnieją przeciwwskazania, choć jest ich niewiele. Z dobrodziejstw tej procedury kosmetycznej nie mogą korzystać kobiety w czasie ciąży, karmienia, w trakcie miesiączki i panie bezpośrednio po zażyciu aspiryny i leków przeciwzapalnych. Czasami zdarza się dyskwalifikująca nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub infekcje w okolicach ust. Przed zabiegiem lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad, bo niektóre choroby o podłożu autoimmunologicznym są także przeciwwskazaniem do wykonania powiększenia ust. Z tych też względów należy wybierać dobre salony lub kliniki medycyny estetycznej, takie jak chociażby: www.eskulapestetyka.pl, współpracujące z wykwalifikowaną kadrą kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej.

Zabieg trwa około pół godziny i przeprowadzany jest w warunkach znieczulenia miejscowego, stosowanego na co dzień w trakcie procedur stomatologicznych. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w odpowiednie miejsca zlokalizowane w obrębie ust. Po zabiegu nie wolno pić gorących napojów i jeść gorących posiłków przez 5 do 7 dni. Należy pić dużo wody i powstrzymać się od korzystania z sauny, solarium i basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *