Bezpieczny sprzęt sportowy dla dzieci

Jak wiadomo dzieci uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Godzinami potrafią biegać z piłką czy też jeździć na rowerze. Ich aktywność nie ogranicza się jednak tylko do pory letniej, kiedy to jest ciepło a dni są długie. Najmłodsi bardzo chętnie uprawiają liczne dyscypliny sportu również w zimie. Czy to jazda na łyżwach czy też narciarstwo. Niezależnie od rodzaju aktywności fizycznej dzieci powinny dbać o swoje bezpieczeństwo. Aby im w tym dopomóc rodzice powinni zaopatrzyć swoje pociechy w bezpieczny sprzęt sportowy.

Łyżwy i narty dla dzieci

W sezonie zimowym dzieci lubią jeździć na łyżwach trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ich doborze. Rozmiar buta powinien być dopasowany do rozmiaru stopy dziecka a sama konstrukcja łyżew solidnie stabilizująca kostkę. Takie właśnie są modele łyżew dziecięcych K2 Raider Ice. Nowoczesna konstrukcja oraz rzucający się w oczy design sprawiają, że dzieci bardzo chętnie po nie sięgają.

Podobna sytuacja ma się z nartami. W tym wypadku nie mamy jednego elementu do dopasowania, lecz dwa. Chodzi głównie o buty narciarskie oraz narty dla dzieci. W celu zapewnienia dziecku przyjemnej jazdy, należy wybrać narty, które będą sięgać dziecku mniej więcej do pach lub barków – narty krótsze od wzrostu dziecka o około 20-30 cm. Nie wolno kupować nart na wyrost. Buty natomiast muszą szczelnie przylegać do stopy dziecka a noga nie może poruszać się w nim. W innym wypadku można skręcić kostkę albo narta nie wypnie się z buta w razie upadku.

Sprzęt sportowy na letnie wypady

Jak już wspominano dzieci uwielbiają szaleć na podwórku szczególnie w sezonie letnim, kiedy są wakacje. Aby umilić ten czas naszemu dziecku warto zakupić rowerki biegowe takie jak PUKY XL. Posiadają regulowanie wysokości kierownicy i siodełka, pompowane kółka oraz solidną ramę, która umożliwia szybkie zejście z rowerka.

Hulajnogi Micro dla dzieci

Dla dzieci preferujących jazdę na stojąco można zakupić hulajnogę i jeździk Mini Micro Deluxe 3w1. Jest to model idealny do nauki jazdy i utrzymywania równowagi. Dziecko na specjalnym podeście może usiąść a przy tym swobodnie odpychać się nogami. Podest można odpiąć i zastąpić go zwykłą kierownicą. Cała konstrukcja jest solidna a 3 kółka zapewniają równowagę podczas jazdy.

Dokonując zakupu sprzętu sportowego dla dziecka nie wolno zapomnieć o kasku i ochraniaczach. Niestety podczas nauki nawet najbezpieczniejszy sprzęt nie ochroni naszego dziecka przed niefortunnymi upadkami. Z tego względu należy zaopatrzyć pociechę w odpowiednie ochraniacze i solidny kask.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *