Co lepsze – woda toaletowa czy perfumowana

Na rynku jest dostępne kilka produktów mające zapewnić użytkownikowi piękny zapach. Wybór jest duży, ale wiele osób nie potrafi wytłumaczyć w czym tkwi różnica pomiędzy poszczególnymi formami zapachów. Warto, więc poświęcić chwilkę i zastanowić się, co lepsze woda toaletowa czy perfumowana?

Różna zawartość olejków w wodzie toaletowej i wodzie perfumowanej

Różnica pomiędzy tymi produktami tkwi w zawartości olejków eterycznych. Im ich więcej, tym zapach jest bardziej intensywny i długotrwały. Największą zawartość olejków eterycznych mają perfumy, druga w kolejności jest woda perfumowana, później woda toaletowa, a na końcu woda kolońska.

Oznacza to, że woda perfumowana pachnie mocniej niż toaletowa i dłużej utrzymuje się na skórze. Woda perfumowana ma od 10 do 20% związków eterycznych, natomiast woda toaletowa ma ich jedynie od 5 do 10%.

Cena opakowania za wodę perfumowaną i toaletową

Jeśli zastanawiasz się, co lepsze woda toaletowa czy perfumowana, to na pewno zwróciłeś też uwagę na różne ceny tych produktów. Woda perfumowana jest najczęściej droższa od wody toaletowej. Wynika to ze wspomnianej już różnej zawartości olejków.

To właśnie olejki eteryczne mają najwyższą cenę ze wszystkich składników produktów zapachowych. Ich reszta to rozcieńczalniki, które pozwalają osiągnąć pożądaną intensywność kompozycji zapachowej. Jeśli jest ich więcej to cena produktu idzie do góry. Z tego też powodu woda toaletowa może być nawet kilka razy tańsza niż woda perfumowana i równocześnie stanowić tylko ułamek ceny perfum.

Intensywność wody toaletowej i perfumowanej

Bardzo ważną różnicą jest intensywność zapachów. Woda perfumowana jest zdecydowanie bardziej intensywna i dłużej utrzymuje się na skórze. Nie wietrzeje tak szybko jak woda toaletowa. Nie ma, więc potrzeby nakładania jej po raz kolejny w ciągu dnia.

Jedna aplikacja sprawia, że produktu zużywa się mniej. Po prostu jest wydajniejszy. Nie można, więc stwierdzić, że woda perfumowana jest po prostu droższa od toaletowej. Skoro jest bardziej wydajna, to wystarczy na dłużej i koszt jednej aplikacji może być porównywalny.

Woda toaletowa a woda perfumowana – zapach

Nie wszyscy mają świadomość tego, że pomiędzy wodą perfumowaną, toaletową a czystymi perfumami może występować różnica w zapachu. Pomimo tego, że wykorzystuje się przy produkcji tą samą kompozycję zapachową, to może ona dawać inny efekt.

Wynika to właśnie ze zróżnicowanej zawartości procentowej. Zdarza się, że jeśli jest zbyt wysoka to potrzeba odczekać chwilkę, by stała się przyjemna. Przy małej zawartości nie ma takiej potrzeby. Po prostu od razu pachną tak, jak powinny. Pomiędzy poszczególnymi produktami z jednej linii może jednak być wyczuwalna różnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *