Czas na relacje – Projekt przeciwko przemocy domowej

Czas na relacje to projekt stworzony przez dwie matki, z których każda ma trójkę dzieci. Elżbieta Bansleben i Alina Sieradzińska połączyły swoją wysoką wrażliwość społeczną i doświadczenie zawodowe tworząc projekt, który doskonale wpisuje się w obecny trudny czas. Tworzą portal edukacyjny www.czasnarelacje.pl i aplikację mobilną „Niebieski Kalendarz” dla osób w trudnej sytuacji rodzinnej, zmagających się z problemem przemocy domowej.

Czas Na Relacje to portal, w którym poruszamy kwestie rodzinne i nie boimy się trudnych tematów. Czytając nasze artykuły, możesz dowiedzieć się wiele odnośnie relacji, związków, przemocy, czy chociażby rozmowy z dziećmi. Portal został stworzony przez specjalistów w swojej dziedzinie – zespół psychologów, prawników, a także doświadczonych osób z branży IT. 

Dzięki specjalistycznej wiedzy dowiesz się, jak rozwiązywać trudności i problemy w relacjach, gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych oraz zobaczysz zawsze świeże statystyki na temat poruszanych w artykułach kwestii. Zawsze staramy dzielić się praktyczną wiedzą w obszarach, w których obracamy się na co dzień tak, aby ta wiedza mogła pomóc osobie dotkniętej problemami w relacji, związku czy w każdej innej dziedzinie swojego życia. 

Oprócz portalu Czas Na Relacje, postanowiliśmy pójść o krok dalej i stworzyliśmy narzędzie, dzięki któremu osoby dotknięte przemocą domową będą mogły łatwiej wyjść z trudnej sytuacji. Niebieski Kalendarz – aplikacja przeznaczona dla osób zmagających się z problemem przemocy domowej już niebawem będzie dostępna do pobrania na każdy telefon. 

Dzięki interaktywnemu kalendarzowi będzie można prowadzić dziennik, który będzie mógł stanowić dowód w późniejszej ewentualnej sprawie sądowej. W Polsce duża ilość spraw związana z przestępstwem, jakim jest przemoc domowa, jest umarzanych z powodu braku dowodów w sprawie. Wychodząc temu naprzeciw, stworzyliśmy właśnie Niebieski Kalendarz.

Projekt jest owocem współpracy managerki i mediatorki Aliny Sieradzińskiej oraz adwokatki Elżbiety Bansleben. 

Przeczytaj więcej na: https://czasnarelacje.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *