Czym różnią się te same zabiegi w różnych klinikach urody?

Depilacja laserowa, redukcja cellulitu, pielęgnacja twarzy … – bardzo duża część oferty zabiegów kosmetycznych powtarza się w większości klinik urody. Czy oznacza to, że powinniśmy udać się po prostu do najbliższej kliniki, aby wykonać pożądany przez nas zabieg? Oczywiście nie – te same zabiegi mogą w różnych miejscach wyglądać zupełnie inaczej.

1) Sprzęt

Pierwsza podstawowa różnica to sprzęt, którym wykonuje się konkretny zabieg. Na rynku funkcjonuje wielu producentów, którzy z kolei systematycznie opracowują nowe generacje swoich urządzeń.

W związku z tym w dwóch podobnych klinikach urody można się spotkać z całkowicie różną technologią. Dobrze obrazującym to przykładem jest depilacja laserowa – kilka lat temu premierę miał laser diodowy Palomar Vectus, który jest następcą bardzo popularnego wcześniej urządzenia Light Sheer Duet. Nowa technologia równa się w tym przypadku nowej jakości i skuteczności. W klinice stosującej laser Palomar Vectus uzyskamy po prostu lepsze efekty niż w klinikach korzystających ze starszego rozwiązania.

2) Przeszkolona kadra

Posiadanie nowoczesnego sprzętu to oczywiście duża zaleta kliniki urody, ale bardzo istotna jest również doskonała umiejętność jego obsługi. Zwróć uwagę na to czy w klinice, do której zamierzasz się udać pracują kosmetolodzy z odpowiednim wykształceniem i po odpowiednich szkoleniach. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie mają ogromne znaczenie. Ten sam zabieg wykonany przez specjalistę przyniesie lepsze efekty, a przede wszystkim będzie w pełni bezpieczny.

3) Bezpieczeństwo

Musisz mieć pewność, że w klinice urody jesteś bezpieczna. Zabiegi związane z medycyną estetyczną np. zabiegi z użyciem nici PDO lub toksyny botulinowej, muszą być wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Czystość, sterylność, dezynfekcja narzędzi, certyfikowane i sprawdzone preparaty – to wszystko powinno być w klinice urody zapewnione. Zwróć również uwagę na to czy przed zabiegami jest przeprowadzany wywiad. Taka rozmowa jest konieczna, żeby sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania konkretnego zabiegu.

Autor artykułu: Beauty Duty – warszawska klinika urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *