HIFU Ultravera na Twoje intymne problemy po porodzie i w menopauzie

Dolegliwości związane z przebytą ciążą czy nadchodzącą menopauzą jeszcze do niedawna należały do wstydliwych. Dziś zaczynamy o nich mówić głośno. Również dlatego, że dostępne są już metody takie jak HIFU Ultravera, które pozwalają przywrócić miejscom intymnym dawny stan.

Niektórzy mylnie kojarzą zabiegi regeneracyjne na pochwę z samym wyglądem. Dla niektórych to ważny czynnik, ale często chodzi o znacznie poważniejsze problemy, takie jak nietrzymanie moczu podczas wysiłku po ciąży. Dodatkowo rzeczywiście za pomocą tej metody da się przywrócić ściankom pochwy elastyczność i odpowiedni kształt, co ważne szczególnie po porodzie czy w czasie menopauzy.

HIFU w ginekologii – na czym to polega?

Zdaniem ekspertów z Bieńkowscy Clinic popularność zabiegu HIFU pochwy bierze się z tego, że nie wymaga on użycia skalpela. – Wiele osób boi się zabiegów inwazyjnej chirurgii. Tymczasem tu mamy do czynienia jedynie ze specjalną głowicą. Dla kobiety, która przeszła poród, terapia z użyciem takiego przyrządu podobnego do głowicy USG nie jest dokuczliwa. – zauważają.

Na czym dokładnie polega HIFU pochwy?

  • Głowica emituje ultradźwiękowe wiązki;
  • docierają one do tkanki;
  • wywołują obkurczenie i zmiany w ściankach pochwy nawet aż do warstwy mięśniowej;
  • pełna odbudowa tkanki trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy po zabiegu – to wtedy odczuwalne są pełne efekty.

Co po zabiegu HIFU pochwy?

Taki szybki i nieinwazyjny zabieg idealnie nadaje się do rehabilitacji ciała po porodzie. Również w okresie menopauzy może przywrócić dawną pewność siebie i zapewnić lepsze doznania seksualne. Szczególnie polecany jest u osób, które odbyły kilka porodów. Z uwagi na duże ryzyko nietrzymania moczu, które rośnie z każdym kolejnym porodem, warto korzystać wówczas z zabiegów takich jak HIFU pochwy nie tylko ze względów estetycznych. Jak podkreślają osoby wykonujące zabieg HIFU pochwy w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie, nie jest to bolesne i trwa ok. pół godziny. W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, ale w nielicznych przypadkach możliwe jest jego powtórzenie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed zapisaniem się na HIFU Ultravera warto udać się do ginekologa. Sprawdzi on, czy pacjentka:

  • nie jest w ciąży
  • nie ma aktywnej infekcji pochwy
  • nie ma nowotworu.

W razie wykrycia infekcji lepiej poczekać z zabiegiem na jej wyleczenie. Do przeciwwskazań należy również miesiączka. Umawiając się na wizytę, warto więc sprawdzić, czy zabieg nie zbiera się z terminem okresu. Można natomiast wykonywać zabieg w okresie karmienia, a więc również tuż po porodzie.

HIFU pochwy na nietrzymanie moczu

Warto zauważyć, że poza estetyką i doznaniami seksualnymi, zabieg ma też zbawienny wpływ na powstrzymanie nietrzymania moczu. Trzeba tu zauważyć, że istnieją inne metody redukcji tych nieprzyjemnych doznań. Jednak zazwyczaj są one znacznie bardziej inwazyjne. Wymagają pozostania po zabiegu w szpitalu, a w trakcie nacinane są organy układu moczowego. Wszystko to każe ograniczyć aktywność na wiele dni i wiąże się z bólem, dlatego lepiej przeprowadzić na wcześniejszym etapie nietrzymania moczu szybki i bezbolesny zabieg HIFU.

Zalety regeneracji pochwy HIFU Ultravera

Inne zabiegi, nawet te nieinwazyjne, wpływają na śluzówkę pochwy. Może to dać nieprzyjemne objawy jak pieczenie, a w gorszym razie sprzyjać stanowi zapalnemu. A przecież większość pacjentek właśnie takich objawów chciałaby uniknąć. HIFU Ultravera działa nawet na poziomie tkanki mięśniowej, a więc na tyle głęboko, że pozostaje to bez wpływu na samą wyściółkę pochwy. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie kliniki Bieńkowscy: www.bienkowscyclinic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *