Jak kupić buty przez internet, aby nie żałować?

Przez Internet kupujemy już niemalże wszystko – produkty spożywcze, sprzęt elektroniczny, meble, książki, ubrania i nawet buty. Na korzyść zakupów w sklepach internetowych przemawia szybkość, wygoda, bezpieczeństwo i atrakcyjne ceny. Pomimo tego, że możemy zapoznać się z dokładnymi opisami produktów i ich zdjęciami, nie ma szans na dotkniecie i przymierzenie obuwia. Możliwe jest oczywiście zwrócenie towaru w przeciągu czternastu dni, ale każdy chciałby, aby jego zakup był trafiony i nie było potrzeby oddawania go do sklepu. Pora zastanowić się nad tym, jak kupować buty przez Internet, aby być w pełni zadowolonym z otrzymanego produktu.

O czym należy pamiętać podczas kupowania butów przez Internet?

Kluczem do sukcesu podczas kupowania butów przez Internet jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru. Na szczęście możemy liczyć na wyczerpujące opisy i zdjęcia produktowe oraz rozmiarówkę producenta. Wszystko to zwiększa szanse na trafiony zakup. Ważne będzie wymierzenie swojej stopy, co należy zrobić wieczorem, aby zmniejszyć ryzyko kupienia zbyt małego obuwia. Prostą metodą jest mierzenie stopy przez postawienie jej bosej na czystej kartce papieru, obrysowując ją ołówkiem. Mamy wtedy podstawę, z której pobierzemy odpowiedni wymiar – będzie nim odległość między czubkiem dużego palca a zakończeniem pięty. Warto od razy zmierzyć szerokość i długość stopy – doliczając do otrzymanej wartości 0,5 cm na wszelki wypadek. Nieco inaczej wygląda to w przypadku sandałów i klapek, które powinny być dobrze dopasowane do stopy. Kupując przez Internet baleriny lub szpilki, do wymierzonego rozmiaru stopy powinno się dodać 0,3 cm. Nieco więcej luzu potrzebować będziemy przy butach noszonych podczas chłodnych dni, czyli z uwzględnieniem ciepłych skarpet – kozaki, botki, sneakersy itp.

Zaletą kupowania butów przez Internet jest możliwość uzyskania dostępu do bogatego i zróżnicowanego asortymentu w atrakcyjnych cenach. Można liczyć też na dodatkowe oszczędności, stosując kody rabatowe eobuwie. Kolejną korzyścią będzie opcja darmowej dostawy, możliwość bezpłatnego zwrotu zakupionego towaru w przeciągu trzydziestu dni oraz uzyskania fachowego doradztwa odnośnie dopasowania odpowiedniego rozmiaru obuwia.

One thought on “Jak kupić buty przez internet, aby nie żałować?

  1. Aby uniknąć żalu po zakupie butów przez internet, należy dokładnie zapoznać się z opisem produktu, korzystać z opinii klientów, wybrać odpowiedni rozmiar na podstawie tabeli rozmiarów i preferować renomowane sklepy zapewniające łatwe zwroty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *