Kuchenny niezbędnik, czyli funkcjonale akcesoria do kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie powinno zabraknąć akcesoriów pomocnych w przygotowywaniu potraw oraz pozwalających na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Praktyczne rozwiązania są najbardziej pożądane, nic więc dziwnego, że producenci prześcigają się w propozycjach funkcjonalnych akcesoriów kuchennych. Poniżej znajduje się opis kilku inspiracji.

Patera piętrowa – na ciasto, owoce i nie tylko
Patera piętrowa to akcesorium, które najczęściej wykorzystywane jest do podawania ciasta lub owoców. Dzięki połączeniu ze sobą kilku poziomów można podać zdecydowanie większą ilość łakoci, zajmując niewielką część stołu. Patera piętrowa może być wykonana z ceramiki, szkła, tworzywa sztucznego, metalu, drewna, a nawet kamienia. Duża różnorodność dostępnych modeli sprawia, że każdy z pewnością znajdzie akcesorium odpowiednie do swoich potrzeb, oczekiwań oraz wystroju wnętrza.

Patera piętrowa może być również wykorzystywana jako swoistego typu półka, np. na przyprawy lub mniejsze akcesoria kuchenne. To świetny sposób na wkomponowanie elementów, które zazwyczaj ukrywamy w szafkach lub szufladach.

Deska obrotowa – niebanalne akcesorium kuchenne
Mówiąc o kuchennym niezbędnikach, nie sposób nie wspomnieć o akcesorium, którym jest deska obrotowa. Umożliwia ona łatwy dostęp do wszystkich przedmiotów znajdujących się na niej. Dlatego też, podobnie jak patera piętrowa, może być wykorzystywana w kuchni jako swoistego typu półka.
Deska obrotowa idealnie sprawdzi się podczas posiłku w większym gronie osób. Wówczas każdy bez trudu będzie mógł sięgnąć po ulubiony kąsek bez konieczności podnoszenia deski. Deska obrotowa świetnie sprawdzi się również do serwowania pizzy o różnych smakach. Dzięki temu każdy będzie miał łatwiejszy dostęp do wszystkich kawałków.

To, co powinno wchodzić w skład kuchennego niezbędnika, jest uzależnione przede wszystkim od indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Jedni nie wyobrażają sobie kuchni bez szklanych desek do krojenia, inni natomiast bez zestawu akcesoriów barmańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *