Najczęściej powtarzane mity o zabiegu HIFU

Lifting bez skalpela – takim mianem powszechnie się określa HIFU, czyli oddziaływanie na skórę skoncentrowanymi wiązkami ultradźwięków. Jako niezwykle popularna metoda wśród pacjentów w niemal każdym wieku, wokół HIFU narosło wiele mitów. Niektóre z nich mają niewiele wspólnego z prawdą i wprowadzają pacjentów w błąd. Poznaj trzy najczęściej powtarzane mity o HIFU.

Mit #1: HIFU jest dla wszystkich

Zabiegi są bezpieczne i jest to fakt potwierdzany również przez lekarzy. Warto pamiętać, że zanim zaczęto stosować tę technologię w kosmetyce, z jej pomocą skutecznie leczono niektóre postaci raka. Bezpieczeństwo zabiegów nie oznacza jednak, że można je wykonać u każdego pacjenta i że w każdym przypadku przyniosą tak samo dobry efekt. Przykładowymi czynnikami wśród przeciwwskazań są łuszczyca lub trwająca terapia przeciwzakrzepowa. HIFU nie wykonuje się również u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Z tego powodu podkreśla się ważną rolę konsultacji i kompetencje gabinetu – kwalifikacja pacjenta do zabiegu to istotny etap, którego nie warto lekceważyć.

Mit #2: HIFU jest dobre na wszystko

W profesjonalnym gabinecie nigdy nie usłyszysz podobnych obietnic, ponieważ nie są one prawdziwe. Głównym obszarem zastosowań HIFU jest lifting i na tym polu działa bardzo efektywnie. Sprawdzi się więc w celu na przykład liftingu policzków, uniesienia chomików, wyostrzenia konturów żuchwy lub podniesienia brwi. Nie potwierdzono jednak skuteczności HIFU w redukcji cellulitu, przebarwień czy naczynek.

Zdarza się, że pacjenci mają duże wątpliwości co do skuteczności zabiegów. Stało się tak wskutek niewłaściwego wykorzystania HIFU w wielu gabinetach – oferuje się zabiegi niemal na każdą dolegliwość, a one w ten sposób nie działają. HIFU jest technologią fenomenalną w liftingu i w tym celu należy ją stosować. – Komentuje Pani Ewa Pomorska, właścicielka gabinetów Art Lady, wykonująca zabiegi HIFU w Poznaniu, Szczecinie czy Bydgoszczy.

Mit #3: Każdy może wykonywać zabiegi

Za skutecznością HIFU stoi wiele czynników. Najważniejsze z nich to kompetencje osoby, wykonującej zabieg oraz klasa urządzenia. Znajomość anatomii jest konieczna, aby móc precyzyjnie określić obszar zabiegowy oraz odpowiednio skonfigurować ustawienia maszyny. Ważną rolę odgrywa tu również wykorzystywany sprzęt – nowoczesne urządzenia dają więcej możliwości manipulacji parametrami i pozwalają na szybsze, a także mniej bolesne przeprowadzenie zabiegu. Dzięki temu zabieg przestaje być losową przypadków, a staje się świadomym, kontrolowanym działaniem specjalisty.

Pomimo potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów liftingujących HIFU należy rozważnie dokonywać wyboru gabinetu. Nowoczesna maszyna, doświadczenie i kompetencje to warunek konieczny, aby uzyskać efekty zgodne z oczekiwaniami i nie doznać rozczarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *