Pozbądź się niechcianego owłosienia raz na zawsze dzięki depilacji laserowej!

Depilacja laserowa pomaga trwale pozbyć się owłosienia z ciała. Nic dziwnego, że coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn decyduje się na tę metodę. Kilka zabiegów wystarczy, aby skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Czy depilacja laserowa jest dla każdego i czy jest bezpieczna? Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Wszystkie informacje o depilacji laserowej znajdziecie w naszym artykule, zostańcie z nami.

Czym jest i jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, w przeciwieństwie do depilacji woskiem, pozwala trwale pozbyć się owłosienia na kilka lat. Nie podrażnia skóry oraz nie powoduje wrastających włosków. Depilacja woskiem wyrywa włoski razem z cebulkami, natomiast depilacja laserowa niszczy cebulki wraz z ich korzeniami. Dzieje się tak dzięki wiązce światła lasera, która przenika przez melaninę, powodując całkowite zniszczenie włoska. Ciepło lasera niszczy mieszek włosowy, razem z komórkami macierzystymi, które powodują wzrost kolejnych włosków. Dzięki ich zniszczeniu włoski nie mają szans na kolejny odrost przez najbliższe lata.

Depilację laserową należy wykonywać w odpowiedniej fazie włosa jaką jest ANAGEN. W tej fazie włos trwale połączony jest z mieszkiem włosowym. Jest to faza wzrostu włosa i trwa od 4-8 tygodni, w pozostałych fazach (przejściowej i spoczynku) depilacja laserowa nie przyniesie zamierzonych rezultatów.

By pozbyć się owłosienia na lata, należy wykonać minimum 4 zabiegi depilacji w odstępach 4-6 tygodniowych. Efekt zależy jednak od predyspozycji naszej skóry.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Aby wykonać depilację laserową musimy się do niej odpowiednio przygotować, by przyniosła wymarzone efekty. Skóra do depilacji laserowej nie może być podrażniona, a jeśli wystąpiły infekcje bakteryjne lub wirusowe, lepiej odłożyć zabieg do czasu ich wyleczenia.

Przed depilacją laserową przede wszystkim pamiętaj o:

 • nieopalaniu się, niestosowaniu samoopalacza i niekorzystaniu z solarium na minimum 4 tygodnie przed zamierzoną depilacją,
 • odczekaniu minimum 4 tygodnie po wykonaniu depilacji woskiem, depilatorem lub pęsetą,
 • zrezygnowaniu z peelingu depilowanej części ciała na tydzień przed depilacją,
 • wydepilowaniu danej okolicy maszynką do golenia DZIEŃ PRZEZ DEPILACJĄ.

Depilację laserową bikini i pach można wykonywać całorocznie, gdyż te okolice nie są narażone na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Jednak, chcąc wykonać depilację laserową rąk, nóg czy twarzy, najlepiej wykonywać ją zimą, gdy skóra nie jest aż tak narażona na promienie słoneczne. Mimo wszystko należy pamiętać, aby miejsca depilowane smarować kremem z filtrem 50.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Zrezygnuj z depilacji laserowej, jeśli:

 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią,
 • zmagasz się z chorobą nowotworową,
 • masz infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w obszarach depilowanych,
 • twoja skóra jest świeżo po opalaniu – na słońcu lub solarium,
 • przyjmujesz leki światłouczulające.

Depilacja laserowa – ceny

Ceny depilacji laserowej mogą się różnić ze względu na depilowany obszar ciała, a także miejscowość, rodzaj wykorzystywanego urządzenia oraz renomę salonu kosmetycznego. W Warszawie wiele salonów wykonuje zabiegi depilacji laserowej. Ceny zabiegów są do siebie zbliżone. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na profesjonalizm kosmetologów oraz rodzaj wykorzystywanego urządzenia. W Warszawskim Bodybarze depilację wykonuje certyfikowana kosmetolożka, która czerpie z ogromnego doświadczenia i dokłada wszelkich starań, aby klienci zawsze wychodzili zadowoleni. W Bodybar na Mokowie do depilacji laserowej wykorzystuje się Laser Light Sheer – wyróżniający się certyfikatem FDA, co oznacza, że jest w pełni bezpieczny oraz przynosi szybkie, trwałe efekty.

Ceny uzależnione są od wybieranych partii ciała, np. cena depilacji laserowa bikini brazylijskiego w Bodybarze to około 1000 zł za 4 zabiegi. Ceny innych partii ciała można sprawdzić bezpośrednio na stronie Bodybaru.

Pielęgnacja i zalecenia po depilacji laserowej

Skóra po depilacji wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać efekty. Stosuj się do zaleceń kosmetologów, aby nie narazić swojej skóry na podrażnienia.

 • Zrezygnuj z basenów, sauny i opalania przez najbliższe 2 tygodnie po depilacji.
 • Nie zapominaj o stosowaniu kremów z filtrem 50.
 • Unikaj gorących kąpieli.
 • Kiedy pojawią się strupki, zrezygnuj z dezodorantów. Stosuj maść lub krem na podrażnienia i korzystaj z kosmetyków bezmydłowych i bezalkoholowych.

Według opinii klientów depilacja laserowa przynosi skuteczne i trwałe rezultaty. U każdego efekty mogą pojawić się w innym czasie, ponieważ wszystko zależy od predyspozycji naszej skóry. Mimo wszystko, jeśli chcesz się pozbyć niechcianego owłosienia, depilacja laserowa jest idealnym pomysłem. Nie przejmuj się opiniami innych, że depilacja jest bolesna. Jeśli zabieg wykonywany będzie przez profesjonalistów, nie odczujesz większego bólu. Laser odczuwany jest jak lekkie ukłucia, ale to również zależy od Twojej odporności na ból. Sprawdź, czy ten sposób depilacji jest dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *