WÓZKI DZIECIĘCE IDEALNE NA WIEŚ

Jeśli wybraliście życie poza miastem, z pewnością cenicie sobie spokój, jaki gwarantuje takie właśnie rozwiązanie. Gdy rodzina powiększa się o dziecko, warto sporo czasu poświecić wyborowi wózka, którym będzie podróżowało. Na co zwrócić uwagę, podejmując taką decyzję?

WÓZEK TERENOWY

Jeśli chodzi o wieś, to tego typu miejscowości są coraz bardziej nowoczesne. Wydawałoby się więc, że tak naprawdę większość modeli wózków sprawdzi się w takiej sytuacji. Mieszkając jednak w takiej okolicy, z pewnością chcecie korzystać z jej uroków. A do tych zaliczają się łąki, lasy oraz niewielkie szosy, często bogate w koleiny. W takiej sytuacji najlepiej poradzą sobie wózki dziecięce terenowe. Mają one głębokie gondole i siedziska, niektóre z nich oferują jeszcze dodatkową ochronę dla malucha. Poza tym, zwróćcie uwagę na koła, które mają wózki Warszawa. Te, przeznaczone do jazdy w terenie, po wybojach, koleinach lub duktach leśnych powinny mieć duże koła, najlepiej gumowe, pompowane. To sprawi, że dziecko nie będzie narażone na dodatkowe wstrząsy. Postawcie też na ewentualne dodatkowe resory, które także zamortyzują jazdę. Kolejnym istotnym aspektem, o którym należy pamiętać są pasy bezpieczeństwa. O ile kilkumiesięczne maleństwo, które leży w gondoli nie potrzebuje tego typu zabezpieczenia, o tyle w spacerówkach jest to konieczność. Wybierzcie te, które zapewniają dziecku ochronę, a jednocześnie pozwalają mu się ruszać i podziwiać otaczający świat.

O ile kolor wózka nie ma zbyt wielkiego znaczenia, o tyle materiał, z którego zostały wykonane jego poszycia jest dość istotny. Upewnijcie się, że jest to tkanina łatwa do czyszczenia. Powinniście móc taki pokrowiec bez problemu zdjąć, wyprać, a na końcu ponownie zamontować.

JAK DBAĆ O WÓZKI SPACEROWE WARSZAWA NA WSI?

Wózki spacerowe Warszawa, które wykorzystywane są na wsi, potrzebują chyba jeszcze większej troski, niż te, użytkowane w mieście. Tego typu sprzęt często jest narażony na kontakt z wodą i błotem, nierzadko jeździ po wymagającym terenie. Na bieżąco czyśćcie jego poszczególne elementy. Dbajcie o to, aby były dobrze nasmarowane/naoliwione. Kontrolujcie też szczelność oraz stopień napompowania opon, a także to czy mocowanie kół nie poluzowało się.

Jeśli szukacie dobrej jakości wózków, które pochodzą od najlepszych producentów z całego świata, warto zajrzeć do sklepu, któremu można zaufać. Do takich miejsc zalicza się, np. sklep internetowy Wózki-foteliki. Znajdziecie tam setki propozycji z całego globu!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: Baby Bjorn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *