Wybieramy najlepsze wózki do jazdy w trudnym terenie. Nasze top 5 super modeli

Na spacery z dzieckiem wybieramy się na różne trasy. Coraz bardziej popularne stał się również jogging z dzieckiem. Wyspecjalizowane wózki dla dzieci pozwalają na bezpieczne uprawianie sportu przez młodą mamę. My dziś zajmiemy się wózkami, które nadają się do jazdy w trudnym, wyboistym terenie. Z pewnością taki wózek musi posiadać pompowane koła, dobrą amortyzację, a także odpowiednią konstrukcję. Dziś przedstawimy naszym zdaniem 5 super modeli, które sprawdzą się zarówno na nierównych krawężnikach, parkowych ścieżkach, jak i kamienistych czy żwirowych traktach.

Top 5: Baby Jogger City Mini z gondolą

Naszą pierwszą propozycją jest wózek głeboko-spacerowy Baby Jogger City Mini. Jego dużą zaletą jest lekkość konstrukcji, gdyż waży jedynie 7,5 kg. Świetnie nadaje się zarówno na spacery w miejscu zamieszkania, jak i na dłuższe wyjazdy, a to dlatego, że system składania jest w nim niezwykle prosty. Wystarczy pociągnąć za pasek. Wózek ma podwójne przednie koło, które można zablokować do jazdy na wprost. Drgania nie są dla dziecka odczuwalne, dzięki dodatkowej amortyzacji. Warto podkreślić, że budka zapobiega przenikaniu promieniowania ultrafioletowego i zapewnia ochronę UV 50+.

Top 4: Baby Jogger Summit X3

Kolejnym wózkiem, który polecamy jest Baby Jogger Summit X3. To model, który świetnie sprawdza się do marszobiegów. Wystarczy zablokować przednie koło, by zapewnić bezpieczną jazdę na wprost. Można swoją sportową pasję kontynuować również będąc młodym rodzicem i dzielić ją ze swoim dzieckiem. Wózek wyposażony jest w dodatkowy hamulec ręczny, który zwiększa kontrolę. W tym modelu mamy do dyspozycji rączkę z linką, która sprawdza się podczas marszobiegów. Dodatkowe bezpieczeństwo dziecku zapewniają także 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. To model spacerowy, idealny dla dzieci, które już swobodnie siedzą, czyli około 1 roku życia.

Top3 : Baby Active Prestige

Doskonałej jakości Baby Active Prestige wózek dziecięcy zakupisz w Sklep-Smile.pl. To idealna propozycja dla aktywnych rodziców. Warto zwrócić uwagę na doskonałe parametry i przystępną cenę. Na uwagę zasługuje obszerna gondola. Warto zwrócić uwagę na fakt, że siedzisko spacerowe można montować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Pompowane duże koła ułatwiają jazdę także po nierównym terenie. Na komfort wpływa również zastosowanie przez producenta podwójnego zestawu amortyzatorów. W przypadku nierównej nawierzchni można ustawić również blokadę jazdy na wprost.

Top 2: Mountain Buggy Urban Jungle z gondolą

Na szczególną uwagę zasługują wózki dla dzieci Mountain Buggy z serii Urban Jungle, które dostępne są w kilku atrakcyjnych kolorach. Mountain Buggy to producent, który swoje wózki tworzy z myślą o jeździe w trudnym terenie, dlatego mimo wyższej ceny, warto przyjrzeć się bliżej specyfikacji wózka z serii Urban Jungle. Posiada obszerną gondolę oraz siedzisko spacerowe z przykryciem. Wyposażone jest w trzy koła, jedno przednie i dwa tylne, a taka geometria ułatwia prowadzenie w trudnym terenie. Ponadto do dyspozycji są dwa hamulce, zarówno ręczny, jak i nożny. Amortyzacja tylnych kół sprawia, że nierówności nie są trudne do pokonania, a dziecko mimo wszystko może komfortowo spać lub podziwiać okolicę. Wózek dodatkowo wyposażono w rączkę, której wysokość można regulować.

Top 1: Mountain Buggy Terrain z gondolą

Dla prawdziwych podróżników, którzy od pierwszych miesięcy życia chcą pokazywać dziecku piękno otaczającego świata mamy prawdziwą perełkę, a mianowicie wózek Mountain Buggy Terrain, wyposażony w gondolę. To wózek, którego funkcjonalność można dopasować do terenu, dzięki temu, że producent oferuje dodatkowy zestaw dwóch kół o większej średnicy. Na uwagę zasługuje świetne wyważenie wózka, a także amortyzacja tylnych kół, dzięki którym pokonacie każdą przeszkodę i nie są to czcze słowa, gdyż wózki dla dzieci Terrain poddawane są testom w trudnym terenie, gdzie ustawione są cztery przeszkody. Są one różnorodne i wymieniane, a według producenta wózek pokonuje w czasie testu nawet kilkaset tysięcy przeszkód. Oczywiście dla bezpieczeństwa jest zarówno przedni, jak i tylny hamulec, a także dodatkowa linka do trzymania wózka.

Teraz już znasz nasze propozycje wózków, które sprawdzą się w trudnym terenie. Wśród nich każdy może znaleźć coś odpowiedniego, w ramach dostępnego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *