Wyprawka dla dziecka – jak się przygotować?

Dziewięć miesięcy ciąży to czas intensywnych przygotowań do przyjścia dziecka na świat. Rodzice mogą zacząć kompletować wyprawkę, a rzeczy o które trzeba zadbać jest mnóstwo.

Pokój dziecka

Przede wszystkim musimy zadbać o przygotowanie pokoiku dziecięcego. Remont czy malowanie lepiej zrobić w pierwszych miesiącach ciąży, by zapach farb zdążył się wywietrzyć. Bardzo ważny jest zakup łóżeczka, które teraz można nabyć w komplecie z przewijakiem, pościelą i becikiem. Do tego musimy pomyśleć o wygodnym fotelu do karmienia dla mamy. Kilka mebelków do przechowywania licznych rzeczy malucha też się przyda. Na pewno będziemy potrzebować wanienki lub specjalnych mat do wanny. Rozplanujmy pokój tak, żeby był wygodny zarówno dla dziecka jak i rodziców.

Ubranka i zabawki

Zanim wpadniemy w szał zakupowy, zapytajmy koleżanek czy nie mają ubranek po swoich dzieciach. Mamy chętnie się nimi dzielą. Kupujmy ubrania praktyczne, które łatwo będzie się zakładać niemowlakowi. Ubranka wypierzmy i przeprasujmy, by czekały gotowe w szafie. Do tego przydadzą nam się pieluchy tetrowe, kocyki, delikatne ręczniki i oczywiście kosmetyki. Jeśli chodzi o zabawki to na początek ograniczmy się do karuzeli i kilku grzechotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *