Zabiegi kosmetyczne na twarz dla czterdziestolatki

Proces starzenia jest nieodwracalny, jednak jego skutki można zminimalizować, w czym ogromną pomocą są profesjonalne usługi kosmetyczne i kosmetologiczne. Zabiegi na twarz mają poprawić kondycję skóry, zapewniając jej jędrność i likwidując zmarszczki. Dotyczy to w szczególności kobiet przekraczających czterdziesty rok życia, które powinny odpowiednio zatroszczyć się o swój wygląd. Na jakie zabiegi warto się zdecydować, aby osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny?

Oczy

Potocznie mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Warto więc o nie zadbać, szczególnie jeśli z powodu zmęczenia, niewyspania czy wieku widoczne są tak zwane cienie, czyli coś na kształt siniaka umiejscowionego poniżej dolnej powieki. To ogromny kłopot estetyczny, który można zamaskować jedynie mocnym makijażem. Dziś jednak istnieje co najmniej kilka zabiegów, które skutecznie radzą sobie z cieniami.

Pierwszym, o jakim warto wspomnieć, są bez wątpienia fale radiowe. Oprócz likwidacji wspomnianych siniaków pozytywnie wpływają na jędrność skóry, a tym samym minimalizację zmarszczek. Pomocą w skutecznym radzeniu sobie z cieniami jest także mezoterapia igłowa, którą możecie wykonać u doświadczonej kosmetyczki. Warto jednak pamiętać, że jednorazowy zabieg nie zapewnia sukcesu. Niezbędne będzie odwiedzenie gabinetu co najmniej kilka razy, a w sfinansowaniu kosztów zabiegu z pomocą przyjdzie szybki kredyt.

Walka ze zmarszczkami

Wspomnieliśmy jedynie o problemie zmarszczek, natomiast nie można zapominać, że są one prawdziwym wrogiem kobiet po czterdziestce. Pojawiają się najczęściej w okolicach oczu, ust, a także na czole. Zanim udacie się do gabinetu medycyny estetycznej, by skutecznie rozprawić się ze zmarszczkami, warto najpierw skorzystać z mniej inwazyjnych metod. Bez wątpienia zalicza się do nich szereg zabiegów rewitalizujących i odmładzających skórę, w tym różnego rodzaju peelingi, określane jako lifting bez skalpela.

Wizyta w salonie kosmetycznym nie będzie jednak wystarczająca, jeśli nie zadbacie o twarz w warunkach domowych. Warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości kremy, przeznaczone dla osób powyżej czterdziestego roku życia. Najlepszym rozwiązaniem będą dwa odrębne produkty – jeden do stosowania na dzień, drugi z kolei na noc. Na kosmetykach nie warto oszczędzać, ponieważ dobre kremy, których zakup możecie sfinansować z szybkiego kredytu, właściwie zadbają o skórę, poprawiając jej elastyczność i wygląd.

Mikronakłucia

Prawdziwym hitem wśród osób pragnących zadbać o wygląd twarzy jest bez wątpienia mezoterapia mikroigłowa. Mimo że nazwa brzmi nieco groźnie, zabieg nie jest bolesny. Polega na wykonaniu nakłuć całej skóry twarzy i aplikacji substancji odżywczych. Mezoterapia wykonywana jest specjalnymi urządzeniami, zapewniającymi przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z usług doświadczonego kosmetologa, stosującego nowoczesny sprzęt do mezoterapii, zabieg wystarczy zrobić raz lub dwa razy w roku, ale już po pierwszej wizycie będą widoczne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *