Aranżacja ogrodu – o czym warto pamiętać?

Małe albo rozległe, przy niewielkim segmencie, a może przy przyciągającej wzrok willi z basenem? Nowoczesne, innowacyjne, czy klasyczne i eleganckie? Jak wiele jest ogrodów, tyle i możliwości ich aranżacji. O czym warto pamiętać w trakcie tworzenia aranżacji ogrodu?

W tym przypadku niewątpliwie wielkość ma znaczenie. Jeżeli posiadamy bardzo rozległy ogród, w dodatku na płaskim terenie warto rozważyć stworzenie tzw. pokoi ogrodowych. To wykonanie takich nasadzeń, które optycznie nieco podzielą i urozmaicą przestrzeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu można również w jednym ogrodzie zmieścić różne style aranżacji ogrodów. Zdarza się bowiem, że tuż obok domu najbardziej odpowiedni będzie bardziej klasyczny ogród, który doskonale będzie komponował się ze stylem domu, a na odległym krańcu działki zechcemy stworzyć romantyczny zakątek rodem z brytyjskich ogrodów.

Jeśli jednak dysponujemy niewielką działką, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby ogród jaki stworzymy pasował stylem do bryły budynku i stylu nieruchomości. Należy również pamiętać o tym, by przewidzieć miejsce do odpoczynku w ogrodzie. Czasem, w przypadku działki, która nie pozwala zmieścić różnych rozwiązań, warto rozstawić i rozwiesić donice z kwiatami, zamiast decydować się na stałe nasadzenia.

Aranżacja ogrodów to skomplikowane zajęcie, które czasem warto powierzyć profesjonalistom. To szczególnie dobry pomysł, jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w doborze roślin, nie do końca wiedząc jak długo wytrzyma w konkretnym, mniej lub bardziej nasłonecznionym miejscu wybrana przez nas roślina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *