Makijaż permanentny – co to jest?

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to stały makijaż, który polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów. Zwany jest inaczej jako makijaż korygujący trwały. Sposób, w jakim wykonuje się taki makijaż, jest bardzo podobny do tatuowania, przy czym wykonuje się go jedynie na twarzy. Jest to zabieg estetyczny, gdzie w powierzchowne warstwy skóry wprowadza się odpowiednio dobrane kolorystycznie pigmenty.

Dla kogo taki makijaż?

Ten sposób makijażu jest idealny dla osób, które nie mają na co dzień czasu na wykonanie idealnego makijażu. Makijaż permanentny bowiem nie zmywa się szybko i wykonanie go starcza nawet do pięciu lat. W praktyce zależy to od jakości pigmentu, jaki jest użyty, jednak spokojnie powinien być wytrzymały przez okres minimum trzech lat.

Na jakich częściach ciała go wykonać?

Makijaż permanentny wykonuje się jedynie na twarzy. Najczęściej wykonywany jest w takich miejscach jak:

Usta – ma za zadanie głównie wyrównać asymetrię, uzyskać efekt pełnych ust dzięki cieniowaniu kolorem, zmienić kontury ust oraz unieść opadające kąciki.

Brwi – brwi to bardzo ważna kwestia dla wielu kobiet. Każda wie jak ciężko jest zadbać, aby wyglądały one zawsze idealnie. Tu pomocą jest właśnie makijaż permanetny, dzięki któremu brwi są wyrównane, można całkowicie zmienić ich kształt dopasowując do swojej twarzy, wzmacnia oprawę oka oraz co najważniejsze, podkreśla ich kolor.

Oczy – może zostać wykonany zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Dzięki temu makijażowi możemy uzyskać efekt eyelinera, czyli podkreślić kształt oka, wzmocnić jego oprawę oraz zagęścić linie rzęs.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *