Podstawowe przyczyny utraty włosów i popularne metody leczenia

Wypadanie włosów stanowi coraz powszechniejszy problem niezależnie od wieku czy płci. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo zróżnicowane – począwszy od zmian hormonalnych, przez nieodpowiednią pielęgnację po przyjmowanie niektórych leków. W przypadku kobiet wpływ na postępujące łysienie może mieć też okres ciąży i menopauza. Najistotniejszym zagadnieniem związanym ze skuteczną walką z utratą włosów, jest zlokalizowanie źródła problemu oraz podjęcie odpowiednich kroków, aby zapobiec ich dalszemu wypadaniu.

Przyczyny utraty włosów

Jedną z najbardziej oczywistych przyczyn pogłębiającego się łysienia jest niewłaściwa pielęgnacja włosów. Ich regularne farbowanie, gwałtowne szczotkowanie, a także częste upinanie sprawia, iż mieszki włosowe ulegają osłabieniu. Do podobnych efektów może doprowadzić także codzienne korzystanie z suszarki i prostownicy czy wykonywanie trwałej ondulacji. Kolejnym czynnikiem istotnie wpływającym na kondycję włosów jest oczywiście dieta. Zbyt niski poziom białka, żelaza i aminokwasów bardzo często skutkuje postępowaniem łysienia. Efektem źle zbilansowanej diety może być zatem nie tylko anemia i ogólne osłabienie organizmu, ale również właśnie utrata włosów. Z tym procesem związane są też zaburzenia hormonalne oraz silny lub długotrwały stres.

Skuteczny sposób na łysienie

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na leczenie łysienia, które nie wymagają ingerencji chirurgicznej. Jednym z nich jest mezoterapia bazująca na osoczu bogatopłytkowym Prolo 30 lub preparacie PRL Angel. Osocze uzyskiwane jest bezpośrednio z krwi pacjenta, która jest odwirowywana celem uzyskania komórek macierzystych. Osocze skutecznie odżywia mieszki włosowe, zwiększa ukrwienie skóry głowy i pobudza procesy regeneracyjne komórek, co w efekcie hamuje proces utraty włosów. Takie leczenie łysienia przynosi zadowalające rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, dlatego też mezoterapia odgrywa istotną rolę w profilaktyce wypadania włosów. Zabieg polegający na iniekcji substancji bezpośrednio w skórę głowy wpływa również na zagęszczenie skalpu oraz przyspieszenie porostu. W ten sposób komórki mogą zostać zregenerowane – dochodzi do intensyfikacji komórek macierzystych, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu oraz pobudzenia tzw. angiogenezy, czyli tworzenia się nowych naczyń włosowatych.

Bezpieczeństwo i pewność

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest w pełni naturalna, więc ewentualne reakcje alergiczne czy inne negatywne skutki uboczne w tym przypadku zasadniczo nie występują. Leczenie łysienia za pomocą tej nowoczesnej technologii jest więc nie tylko niezwykle skuteczne, ale także w pełni bezpieczne dla zdrowia i całkowicie bezbolesne. W wyniku odwirowania krwi w kapsule Prolo 30 uzyskiwane jest osocze bogatopłytkowe Prolo 30, czyli preparat zawierający stężone płytki krwi oraz czynniki wzrostu. W klinikach medycyny estetycznej wykorzystywane jest też osocze bogatopłytkowe PRP Angel (Platelet Rich Plasma), czyli koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Warto dodać, że preparat ten zawiera 14 razy więcej płytek krwi niż krew pobrana od pacjenta, co oczywiście wpływa na skuteczność leczenia łysienia.

Mezoterapia stanowi bardzo skuteczną, a jednocześnie nieinwazyjną metodę walki z nadmiernie wypadającymi włosami. W wyniki iniekcji osocza (niezależnie od jego postaci) skóra głowy zostaje odżywiona, a cebulki włosowe wyraźnie wzmocnione. W związku z tym mezoterapia stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z łysieniem lub zahamowanym porostem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *