Winda na poddasze – praktyczny prezent na Dzień Babci

Czy zauważyłeś, że wraz z upływem czasu Twoja babcia traci sprawność i z coraz większym trudem wchodzi po schodach? A może bliska Ci osoba zamierza przeprowadzić się z piętra na parter ze strachu przed niebezpiecznym upadkiem ze stopni? Istnieje prosty sposób na rozwiązanie tych problemów – jest nim montaż komfortowej windy domowej dla seniora. Dowiedz się więcej o tym praktycznym urządzeniu!

Nowoczesne windy na poddasze wyróżniają się estetycznym wzornictwem, kompaktowymi rozmiarami i wygodą użytkowania. W niczym nie przypominają dużych, tradycyjnych dźwigów, które widujemy m.in. w blokach. A ich przystępna cena budzi rosnące zainteresowanie klientów, którzy chcą ułatwić życie niepełnosprawnym domownikom oraz osobom w podeszłym wieku.

Prosta winda domowa = wygoda i bezpieczeństwo dla seniora

Innowacyjne windy jednokondygnacyjne Stiltz DUO zajmują zaledwie 0,8 m2 i mogą jednocześnie przewozić 2 osoby. Urządzenia te poruszają się w linii pionowej, pokonując odległość pomiędzy kondygnacjami w zaledwie 30 sekund. Ich maksymalna wysokość podnoszenia wynosi aż 4500 mm. Dzięki zamontowaniu windy elektrycznej Twoja babcia nie będzie musiała pokonywać stopni. Wystarczy, że wejdzie do kabiny i skorzysta z intuicyjnego panelu sterowania, by bez wysiłku przemieścić się na dowolne piętro. Winda na poddasze DUO to gwarancja bezpieczeństwa dla seniora, który nie musi się już obawiać niebezpiecznego upadku ze schodów.

Zobacz więcej zdjęć z naszych realizacji na stronie: www.windy-domowe.pl.

Gdzie można zamontować windę domową?

Dźwig może znajdować się w niemal dowolnym miejscu, ponieważ nie musi przylegać do ściany. Stiltz DUO, podobnie jak TRIO, sprawdzi się we wszystkich domach jednorodzinnych. Doskonale spełni swoją funkcję również jako winda w mieszkaniu dwupoziomowym. Urządzenie może znajdować się na korytarzu – w pobliżu schodów, lub łączyć pokój seniora z jadalnią czy wyjściem na taras. Jego efektowny wygląd sprawia, że będzie pasowało do nowoczesnego oraz klasycznego wystroju wnętrz.

Montaż windy elektrycznej dla seniora

Założenie windy kondygnacyjnej zajmuje zaledwie 1 dzień i nie wymaga przeprowadzania remontu. Aby ją zamontować, nie musisz nawet rozbudowywać instalacji elektrycznej. Do zasilania windy na poddasze wystarczy prąd płynący ze zwykłego gniazdka elektrycznego. Kompaktowy układ napędowy windy Stiltz DUO znajduje się poza zasięgiem wzroku użytkowników, a jego lokalizacja sprawia, że dźwig zajmuje niewiele miejsca. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoliło obniżyć liczbę decybeli, dzięki czemu korzystanie z windy nie zakłóca spokoju pozostałych domowników – nawet w nocy.

Stiltz TRIO – komfortowe windy domowe dla niepełnosprawnych

Oprócz dwuosobowej windy DUO oferujemy również wersję trzyosobową, przystosowaną do bezpiecznego przewożenia osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Jej udźwig wynosi aż 250 kg, co pozwala na transportowanie osoby niepełnosprawnej wraz z opiekunem lub 3 dorosłych pasażerów. Winda TRIO to przykład funkcjonalnego dźwigu domowego, z którego mogą korzystać zarówno osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, jak i pozostali domownicy. Urządzenia Stiltz zwiększą komfort całej rodziny, usprawniając codzienne przemieszczanie się pomiędzy piętrami wszystkich członków familii. Będą też niezastąpione w przypadku przewozu ciężkich bagaży, sprzętu sportowego czy dziecięcego wózka.

Ile kosztuje winda w domu jednorodzinnym?

Koszt zakupu oraz montażu urządzeń Stiltz jest nieporównywalnie mniejszy od założenia tradycyjnej windy dla niepełnosprawnych. Wynosi on ok. 60-80 tys. zł (w zależności od wybranych opcji). Możesz go dodatkowo obniżyć, uzyskując dofinansowanie ze środków PFRON na likwidację barier.

Skontaktuj się z nami, aby bezpłatnie otrzymać indywidualny kosztorys windy domowej Stiltz!

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

Możesz też wysłać do nas e-maila na adres: zapytanie@windy-schodowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *